Organisationskontakter

Tillidsrepræsentanter

Arriva Tog

Lokomotivpersonale Arriva

Områdegruppeformand Jakob Haagaard Bro Ålkærvej 5
Søndbjerg
7790 Thyholm
25356402
Områdegruppenæstformand Bo Winberg Povelsen Nørrebrogade 45
6700 Esbjerg
26158573
Områdegruppekasserer Steen Dalby Bogfinkevej 5
Rindum
6950 Ringkøbing
25356331
Lokalgruppeformand
Arriva Tog, lkf Århus
Frank Christensen Spurvevej 2
8870 Langå
50930180
25356303
Lokalgruppeformand
Arriva Tog, lkf Esbjerg
Bo Winberg Povelsen Nørrebrogade 45
6700 Esbjerg
26158573
Lokalgruppeformand
Arriva Tog, lkf Skjern
Steen Dalby Bogfinkevej 5
Rindum
6950 Ringkøbing
25356331
Lokalgruppeformand
Arriva Tog, lkf Struer
Jakob Haagaard Bro Ålkærvej 5
Søndbjerg
7790 Thyholm
25356402
Lokalgruppeformand
Vestbanen
Kaj Brian Christensen Gl. Vardevej 121
6715 Esbjerg N
25356258

Togpersonale Arriva

Områdegruppeformand Hanne J. Jensen Præstegårdsvej 76
6900 Skjern
29902612
Områdegruppenæstformand Tonny P. Morgen Østervang 5
7560 Hjerm
31771098
Områdegruppekasserer Hanne J. Jensen Præstegårdsvej 76
6900 Skjern
29902612
Lokalgruppeformand
Arriva Tog, KSM Nord
Tonny P. Morgen Østervang 5
7560 Hjerm
31771098
Lokalgruppeformand
Arriva Tog, KSM Syd
Hanne J. Jensen Præstegårdsvej 76
6900 Skjern
29902612

Banedanmark

Banepersonale

Områdegruppeformand Carl D. Petersen Mølleparken 4 lejl. 22
6200 Åbenrå
51210005
51210005
Områdegruppenæstformand Ole Thaarup Eriksen Leonora Christines Vej 66
7430 Ikast

26122219
Lokalgruppeformand
Broer
Anders Qvistorff Tyge Brahes Vej 12
9000 Ålborg

31315920
31315920
Lokalgruppeformand
Disponering København
Jørn Linus Frederiksen Høbjergvej 13
4340 Tølløse

25235115
25355115
Lokalgruppeformand
Disponering Nordjylland
Ole Thaarup Eriksen Leonora Christines Vej 66
7430 Ikast

26122219
Lokalgruppeformand
Disponering Sjælland / Odense
Tommy Søvndahl Sprotoften 44 2. th
5800 Nyborg

30424474
Lokalgruppeformand
Disponering Sydjylland
Carl D. Petersen Mølleparken 4 lejl. 22
6200 Åbenrå
51210005
51210005
Lokalgruppeformand
Enghave omformerstation
Carl D. Petersen Mølleparken 4 lejl. 22
6200 Åbenrå
51210005
51210005
Lokalgruppeformand
Maskinstation Øst / Vest
Jørn Linus Frederiksen Høbjergvej 13
4340 Tølløse

25235115
25355115
Lokalgruppeformand
Mestergruppe Øst / Vest
Ole Thaarup Eriksen Leonora Christines Vej 66
7430 Ikast

26122219

Elektropersonale

Områdegruppeformand Claus Blaabjerg Mindevej 11
2870 Dyssegård

39697243
Lokalgruppeformand
Landsdækkende Kampagner
Kurt Rasmussen Trøstemosen 20
8543 Hornslet

26375190
Lokalgruppeformand
Sikring, Midtjylland
Henning Rasmussen Dalbrinken 11
6900 Skjern

20194841
Lokalgruppeformand
Sikring Øst
Claus Blaabjerg Mindevej 11
2870 Dyssegård

39697243
Lokalgruppeformand
Strøm & Signal (Kørestrøm)
Søren Helge Wormsborg Enghavevej 166, 2.tv.
2450 København SV

26182318

DB Cargo

Lokomotivpersonale DB Cargo

Områdegruppeformand Michael Puggaard Ærøvej 8
6710 Esbjerg V

23739567
Områdegruppenæstformand Christian Holme Ahm Ølandsgade 6 4. mf.
2300 København S

25438441
Områdegruppekasserer Allan Fjeldsøe Skolebakken 2
4200 Slagelse

51294168
Lokalgruppeformand
DB Cargo Fredericia
Michael Puggaard Ærøvej 8
6710 Esbjerg V

23739567
Lokalgruppeformand
DB Cargo Høje Tåstrup
Christian Holme Ahm Ølandsgade 6 4. mf.
2300 København S

25438441
Lokalgruppeformand
DB Cargo Nyborg
Allan Fjeldsøe Skolebakken 2
4200 Slagelse

51294168
Lokalgruppeformand
DB Cargo Padborg
Jesper Rodkjær Pedersen Kettingevej 46 A
6440 Augustenborg
60895076
24685076

Stationspersonale DB Cargo

Områdegruppeformand Jørn Jessen Karensvej 13
5800 Nyborg
43995777
Områdegruppenæstformand Jan Bent Andersen Hedelundvej 35
Stige
5270 Odense N

24617894
23739608
Områdegruppekasserer Jan Bent Andersen Hedelundvej 35
Stige
5270 Odense N

24617894
23739608
Lokalgruppeformand
Klg Fredericia & Kombi Taulov
Jan Bent Andersen Hedelundvej 35
Stige
5270 Odense N

24617894
23739608
Lokalgruppeformand
Kombi Høje Tåstrup
Per Drøger Snesere Torpvej 8
4733 Tappernøje
36724548
36724548

DSB

Lokomotivpersonale DSB Fjern

Områdegruppeformand Søren Max Kristensen Kildeløbet 8
2700 Brønshøj

Områdegruppenæstformand Jan Bech Danielsen Parkalle 46
7600 Struer

Områdegruppekasserer Hans Schøn Merstrand Sorringvej 79
Voel
8600 Silkeborg

86957567
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Aalborg
Morten Schroll Kristensen Egensevej 184
9280 Storvorde

26143080
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Århus
Niels Flaathen Jacobsen Voldbyvej 26
Sjelle
8464 Galten

24687829
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Esbjerg
Per Bjarne Baden Styrmandsvænget 40
Hjerting
6710 Esbjerg V

Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Fredericia
Ole Bang 6. Julivej 42
7000 Fredericia

40352721
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Helsingør
Hans-Morten Bejning Andersen Snebærvej 4
3230 Græsted

Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Kalundborg
Maiken Tomlinson Dalbyvej 26
4281 Gørlev

61168822
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, København
Ebbe L. L. Drögemüller Enghaven 43
Svogerslev
4000 Roskilde

46385212
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Korsør
Dan Nielsen Rugvænget 27
4241 Vemmelev

58383520
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Lki gruppen
Carsten Lehmann Hansen Bredahlsvej 11 2. th
2500 Valby

31501211
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Næstved
Frederik Ørskov Rose Petersen Lindevænget 16
4700 Næstved

29824276
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Odense
Kent Larsen Jensen Store Klaus 55
Næsby
5270 Odense N

60197325
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Struer
Niels Haunstrup Christensen Idrætsvej 29
Nr. Felding
7500 Holstebro

Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale, Tinglev
Hans Mathis Petersen Centrumsgade 26
6330 Padborg
Lokalgruppeformand
Lokompersonale, Nykøbing Falster
Brian Mattsson Hans Ditlevsensgade 26
4800 Nykøbing F

22377979

Lokomotivpersonale DSB S-tog

Områdegruppeformand Thomas Bryan-Lund Smålandsvej 8
3140 Ålsgårde

22322564
Områdegruppenæstformand Jan Aasberg Skovvejen 31
4200 Slagelse

22633120
Områdegruppekasserer Poul Jesper De Neergaard Thomsen Vinkelvej 13
3600 Frederikssund

24681304
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale DSB S-tog
Thomas Bryan-Lund Smålandsvej 8
3140 Ålsgårde

22322564

Stationspersonale DSB

Områdegruppeformand Dan Birger Kirchhoff Borgergade 1
4360 Kirke Eskilstrup

24680858
Områdegruppenæstformand Per Jenner Skanderborgvej 147
8382 Hinnerup

Områdegruppekasserer Jens Chr. Andersen Rypevej 6 B
8700 Horsens

Lokalgruppeformand
Forsyning & Infrastruktur
Kåre Jensen Borgmestervangen 14 4. tv.
2200 København N
Lokalgruppeformand
Klargøring Belvedere
Frank M. Larsen Dæmningen 64 2. tv
2610 Rødovre

Lokalgruppeformand
Klargøring Kastrup / Kgc
Dan Birger Kirchhoff Borgergade 1
4360 Kirke Eskilstrup

24680858
Lokalgruppeformand
Klargøring Nykøbing F & Kalundborg
Jens Martinsen Karlstoftevænget 16
4970 Rødby
40348060
Lokalgruppeformand
Klargøring S-banen
Jesper Hansen Dyssegårdsvej 6
4621 Gadstrup
25882147
Lokalgruppeformand
Mestre, Danmark
Dan Birger Kirchhoff Borgergade 1
4360 Kirke Eskilstrup

24680858
Lokalgruppeformand
Stationer & Tryghed, Fyn, Syd-/ Vestjyl.
Jesper Krogh Jensen Mathiesensvej 11 1
4220 Korsør

25670043
Lokalgruppeformand
Stationer & Tryghed, Nord- / Østjylland
Henning Erik Laursen Infanterivej 29 D
8930 Randers NØ

22828010
22828010
Lokalgruppeformand
Stationer & Tryghed, Sjælland / Kh / Cph
Brian Holm Hansen Arildsgård 33, 1.tv.
2700 Brønshøj

60458005
Lokalgruppeformand
Stationer & Tryghed, Storkøbenhavn
Jørn Christensen Vibekegade 3 st th
2100 København Ø

26850399
26850399
Lokalgruppeformand
Togservice, Kastrup & Kgc Østerport
Kjeld Ammonsen Landsdommervej 3, st. tv.
2400 København NV

30335631

Togpersonale DSB

Områdegruppeformand Mikkel Channo Jessen Lukretiavej 8 3. th
2500 Valby

26302000
Områdegruppenæstformand Susanne B. Jensen Jasminvej 4
6740 Bramming

23962200
Områdegruppekasserer Knud C. Larsen Hirsevænget 19
7500 Holstebro

97411756
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Aalborg
Jørgen Torben Brix Maach Gammel Gugvej 27
9000 Ålborg

20760847
20760847
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Århus
Bo Willestofte Bøgeskovparken 171 B
8260 Viby J

29877299
29877299
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Esbjerg
Hans Peter Pedersen Varde Landevej 76
Skonager
6800 Varde

75131341
20110018
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Fredericia
Keld Brian Buchhardt Ladegårdstoften 6
Andkær
7080 Børkop

20895935
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Kalundborg
Gillian Karin Chambers Fasanstien 6 st. th.
4220 Korsør
27919919
Lokalgruppeformand
Togpersonale, København H
Claus Nielsen Pilgården 6 A Lgh. 1612
S-26 142 Landskrona

Sverige

+46765611184
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Nykøbing F
Peter Ørn Nielsen Bangsebrovej 14
4800 Nykøbing F

42790140
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Odense
Claus Larsen Gl. Vindingevej 410
5800 Nyborg

65301071
60190956
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Struer
Knud C. Larsen Hirsevænget 19
7500 Holstebro

97411756
Lokalgruppeformand
Togpersonale, Tinglev
Niels Koefoed Søndergaard Åløkke 2 B
6230 Rødekro

26216230
24686650
Lokalgruppeformand
Togrevisorer, S-banen
Sten Flemming Larsen Henrik Rungs Gade 25 3.tv.
2200 København N

Lokalgruppeformand
TPL gruppen
Morten Andersen Landerslevvej 2
2880 Bagsværd

28685628

DSB Vedligehold

DSB Vedligehold

Områdegruppeformand Dan Birger Kirchhoff Borgergade 1
4360 Kirke Eskilstrup

24680858
Områdegruppenæstformand Per Jenner Skanderborgvej 147
8382 Hinnerup

Områdegruppekasserer Jens Chr. Andersen Rypevej 6 B
8700 Horsens

Lokalgruppeformand
DSB Vedligehold Taastrup
Trine Nohr Hansen Magnolievej 10
4060 Kirke Såby

22163445
Lokalgruppeformand
Klargøring Helgoland/Østerport
Jørgen Kenneth Rasmussen Sct. Olai Gade 20 B 1
3000 Helsingør

Lokalgruppeformand
Klargøring Kastrup / Kgc
Dan Birger Kirchhoff Borgergade 1
4360 Kirke Eskilstrup

24680858
Lokalgruppeformand
Klargøring S-banen
Jesper Hansen Dyssegårdsvej 6
4621 Gadstrup
25882147
Lokalgruppeformand
Materiel, Klargøring Belvedere
Frank M. Larsen Dæmningen 64 2. tv
2610 Rødovre

Lokalgruppeformand
Stationer & Tryghed, Sjælland / Kh / Cph
Brian Holm Hansen Arildsgård 33, 1.tv.
2700 Brønshøj

60458005
Lokalgruppeformand
Stationer & Tryghed, Storkøbenhavn
Jørn Christensen Vibekegade 3 st th
2100 København Ø

26850399
26850399
Lokalgruppeformand
Værksted Aarhus
Per Jenner Skanderborgvej 147
8382 Hinnerup

Lokalgruppeformand
Værksted Fredericia
Jan Jensen Ametystvænget 1
Erritsø
7000 Fredericia
75743098
24669955
Lokalgruppeformand
Værksted Otto Busses Vej
Per Jenner Skanderborgvej 147
8382 Hinnerup

Lokalgruppeformand
Vedligehold København/Helgoland
Jesper Krogh Jensen Mathiesensvej 11 1
4220 Korsør

25670043

Forbundsadministreret sektion

CFL Cargo

Områdegruppeformand Anders Agger Hansen Mosevej 11
7100 Vejle

61657220
Områdegruppenæstformand Hans Christen Schrøder Møllemarksvej 28
Bolbro
5200 Odense V
26449411
Områdegruppekasserer Hans Christen Schrøder Møllemarksvej 28
Bolbro
5200 Odense V
26449411
Lokalgruppeformand
CFL Cargo
Anders Agger Hansen Mosevej 11
7100 Vejle

61657220

HectorRail

Områdegruppeformand Lasse Bødskov Bjerre Viborgvej 36
7442 Engesvang
Lokalgruppeformand
HectorRail
Lasse Bødskov Bjerre Viborgvej 36
7442 Engesvang

Lokaltog

Banepersonale Lokaltog

Områdegruppeformand Bjarne Danekilde Olsen Banevej 8
Tilvildeleje
3230 Græsted
48705525
40115625
Lokalgruppeformand
Banepersonale Lokaltog Nord
Bjarne Danekilde Olsen Banevej 8
Tilvildeleje
3230 Græsted
48705525
40115625
Lokalgruppeformand
Banepersonale Lokaltog Syd
Ulrik Breining Industrivej 9 A
4652 Hårlev

52133716

Lokomortivpersonale Lokaltog

Områdegruppeformand Rene Refsgaard Nørregade 2 st. tv.
4534 Hørve

51596449
Områdegruppenæstformand Lars Bo Nielsen Jernbæk Alle 30
3200 Helsinge

30855234
Områdegruppekasserer Flemming Bo Pilemann Gørtlervej 18
3100 Hornbæk
29917715
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Grønnehave
Flemming Bo Pilemann Gørtlervej 18
3100 Hornbæk
29917715
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Hårlev
Steen Michelsen Havrevænget 7
4681 Herfølge

28323678
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Holbæk
Rene Refsgaard Nørregade 2 st. tv.
4534 Hørve

51596449
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Hundested
Peter Lodberg Hundestedsgårdsvej 35
3390 Hundested
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Nærum
Keld Boye Laursen Langebjrg 22 1. th
2850 Nærum
30855216
40157051
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Nakskov
Per Nielsen Søvænget 30
4930 Maribo

24220706
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Tølløse
Evan Fich Platanvej 29 C
4360 Kirke Eskilstrup
22951249

Togpersonale Lokaltog

Områdegruppeformand Kurt Milde Andersen Annebjergvej 7
Annebjerg
4500 Nykøbing Sj
40518865
Områdegruppenæstformand Birgitte Carlsen Spodsbjergvej 13
3390 Hundested
27291220
Områdegruppekasserer Helle Kirkeskov Pedersen Gilleleje Hovedgade 30
3250 Gilleleje
Lokalgruppeformand
Togpersonale Lokaltog Lolland/Falster
Kurt Milde Andersen Annebjergvej 7
Annebjerg
4500 Nykøbing Sj
40518865
Lokalgruppeformand
Togpersonale Lokaltog Nordsjælland
Birgitte Carlsen Spodsbjergvej 13
3390 Hundested
27291220
Lokalgruppeformand
Togpersonale Lokaltog Vestsjælland
Kurt Milde Andersen Annebjergvej 7
Annebjerg
4500 Nykøbing Sj
40518865

Metro

Metro

Områdegruppeformand Uno Friis Gall Lille Vallensvedvej 1G
4700 Næstved

25132651
Områdegruppenæstformand Karin Monrad Mørck Daruplund 15 2. tv.
2660 Brøndby Strand

20745902
Områdegruppekasserer Theresa Bay Nielsen Falhøj 10
2770 Kastrup

31507858
31507858
Lokalgruppeformand
Metro Supervisorer
Kasper Bjerregaard Engmann Edvard Thomsens Vej 63 st. -1
2300 København S

22741047

Midtjyske Jernbaner

Lokomotivpersonale Midtjyske Jernbaner

Områdegruppeformand Michael Clemmensen Kresten Bjerresvej 34
7620 Lemvig
51551542
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Lemvig
Michael Clemmensen Kresten Bjerresvej 34
7620 Lemvig
51551542

Nordjyske Jernbaner

Lokomotivpersonale Nordjyske Jernbaner

Områdegruppeformand Jens Andersen Trøgdrupvej 7
9320 Hjallerup

20753240
Områdegruppenæstformand Ronni Moric Finnsvej 21
9900 Frederikshavn
27845849
Områdegruppekasserer Mark Haslund Sørensen Dalsmarkvej 39
9800 Hjørring
29928882
Lokalgruppeformand
Lokomotivpersonale Skagen
Jens Andersen Trøgdrupvej 7
9320 Hjallerup

20753240

Kviklinks